Kávové kapsule - prečo ich ľudia milujú

Kávové kapsule - rovnaká kvalita každý deň

Kávové kapsule  - a samozrejme aj kávovary sú na Slovensku čoraz obľúbenejšie. Ľudia ich milujú najmä pre jednuduchú a mimoriadne pohodlnú prípravu kávy a veľa možností rôznych kávových nápojov bez potreby zdĺhavej prípravy, znalosti receptov a nastavovania mlynčeka, kávovaru či napenenia mlieka. 

Jednoducho vybranú kapsulu vložíte do kávovaru, zapnete a o malú chvíľu je káva hotová. Káva z kávových kapsúl chutí stále rovnako, počas prípravy nie je čo pokaziť - stačí vložiť kapsulu, naplniť vodou (najlepšie filtrovanou) a stlačiť štart na kávovare - to dokáže naozaj každý. 

Aké sú výhody kávových kapsúl? 

S kávovými kapsulami šetríte čas. 

Najväčšou a najdôležitejšou výhodou jednorazových kávových kapsúl je to, že šetria veľa času. 

Čas na prípravu vášho obľúbeného nápoja je oveľa kratší a jednoduchší. Už nemusíte mlieť zrnká, vážiť a utláčať kávu či starať sa o množstvo a teplotu vody. Jedna káva môže byť hotová za minútu alebo dve. 

Vždy rovnako dobrá chuť

S kávovými kapsulami si môžete byť istí, že vaša káva bude chutiť vždy rovnako. A neplatí to iba pre espresso. Kávové kapsule dnes ponúkajú obrovské množstvo príchutí.

Môžete si vybrať z populárnych nápojov ako ristretto, latte, americano, barista alebo cappuccino, až po špeciality, ktoré sa líšia v závislosti od značky, ako napríklad karamelové cappuccino, latte macchiato, bez kofeínu, moka, chai latte a mnoho ďalších.kávové kapsule

Niektoré značky dokonca už vyrábajú aj čajové kapsule. Navyše, nič vás pri príprave neprekvapí - kapsulová káva chutí vždy rovnako, pretože zmes v nej je presne odvážená a hermeticky uzavretá.

Káva sa do vzduchotesných kapsúl plní hneď po upražení a namletí - a preto zostáva dlho čerstvá.

A vo všetkých príchutiach dostanete konzistentnú - stále rovnako dobrú chuť s každou šálkou. 

Rôzne značky kapsúl, rôzne rozmery

Dôvodom, pre ktorý sa pre pitie kávy z kávových kapsúl rozhodne veľa ľudí je aj nízka obstarávacia cena kávovaru. Tie najlacnejšie dnes kúpite v akcii už okolo 30 eur. Aj ten najlacnejší kávovar urobí všetko za vás a nezostane okolo neho žiaden neporiadok.

Ak ešte len zvažujete výber kávovaru, skúste si najskôr zistiť, ktoré druhy (značky) kávových kapsúl sa vám páčia, a až potom na ne kúpiť stroj. 

Ak už kávovar máte, asi viete, že pri výbere kapsúl treba kupovať len tie, ktoré váš kávovar dokáže spracovať. Sú totiž použiteľné len v tom kávovare, pre ktorý sú určené. 

Znamená to, že napríklad Tchibo Caffisimo kapsule nevložíte do kávovaru Dolce Gusto a ani naopak. 

Výnimkou sú kapsule na kávu Starbucks. Tie si môžete zaobstarať v dvoch variantoch: buď na Nespresso, alebo na Dolce Gusto.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie