49 položiek celkom
Darčeková poukážka 100 eur
€100
1080
Darčeková poukážka 20 eur
Novinka Tip
€20
1077
Darčeková poukážka 40 eur
€40
1078
Darčeková poukážka 60 eur
€60
1079
hausbrandt espresso nonnetti 1kg zrnkova kava original
Novinka
€18,90
1095
Illy Decaffeinated 250 1
Novinka
€7,90
734
zrnkova kava lavazza gold selection coffeeport 002
Akcia
€20,30
87
lavazza cafe crema classico coffeeport
€15,40
560
Hore
Ďalšie produkty

Zrnková káva svetových značiek Lavazza, illy, Pellini, Kimbo, Starbucks, Puro, Segafredo, O'ccaffé , Bonka, Tchibo za najlepšie ceny.  Osobný odber zadarmo - káva skladom v Trenčíne.

Káva patrí pre milióny ľudí medzi najobľúbenejšie nápoje. Mnoho z nás si už nevie predstaviť ráno bez šálky silného a voňavého espressa, lunga, americana alebo cappuccina.

Káva obsahujuje viac ako tisíc aktívnych látok, ktoré majú vplyv na človeka a jeho organizmus a vytvárajú jej chuť a arómu.

Najznámejšou látkou, ktorú obsahuje káva, je kofeín.

Samotná káva ale aj príprava obľúbeného nápoja má množstvo variácií. Keďže každému človeku chutí niečo viac a niečo menej, vybrať si tú najlepšiu je často náročné.

Načo by ste sa mali pozerať pri výbere tej najlepšej kávy pre vás? Prečítajte si, ktoré sú kľúčové faktory, ktoré by ste mali vedieť pri výbere kvalitnej kávy. 

Zrnková káva - chuť, ktorú si zamilujete

Určite ste už niekedy počuli v súvislosti s kávou názvy ako Arabica alebo Robusta. Sú to dve najznámejšie odrody kávovníka s rozdielnou chuťou, arómou ale aj kvalitou. Každá odroda má svoje typické vlastnosti, pre ktoré ju ľudia milujú. 

Káva Arabica

Najobľúbenejšou nie len medzi kávičkarmi je káva z Kávovníka arabvského - Arabica. Má jemne horkastú chuť, pritom je však stále veľmi výrazná. To je jedným z dôvodov, pre ktorý sa z nej vyrábajú tie najlepšie kávy a kávové zmesy na svete.

V porovnaní s Robustou obsahuje Arabica menej kofeínu, ale viac olejov a cukrov.

Práve cukrom vďačí za svoju geniálnu chuť - cukry sa pri pražení ľahko karamelizujú a v zrnkách Arabicy tak vyniknú sladké a ovocné tóny. 

Zber zŕn kávy Arabica je pomerne náročný, pretože rastlina rastie vo vyššej nadmorskej výške. Aj preto je drahšia ako Robusta.

Medzi najobľúbenejšie stopercentné kávy odrody Arabica patrí napríklad Lavazza Mountain grown, alebo Pellini Top, za vyskúšanie určite stojí aj talianska pražená zrnková káva O’ccaffé 100% Arabica Professional.

Káva Robusta

Robusta síce nemá takú výraznú chuť ako Arabica, napriek tomu sa s ňou stretávame v množstve kávových zmesí.

Rastie na Kávovníku robustnom, najčastejšie sa pestuje vo Vietname a Brazílii. Nie je tak náročná ako Arabica, stačí jej nižšia nadmorská výška a menej stabilné počasie.

Jej najväčšou výhodou je vysoký obsah kofeínu - obsahuje ho približne dvakrát viac ako Arabica, má v sebe tiež menej olehov a cukrov - preto je Robusta horkejšia a nebýva kyslá. Tá kvalitná má plné telo s jemnými tónmi čokolády.  

Zmesi kávy

S cieľom spojiť jednotlivé výhody Arabicy a Robusty vznikajú espresso zmesi, ktoré v sebe spájajú to najlepšie z oboch týchto káv.

Najkvalitnejšie zmesi odrôd Arabica a Robusta sa vyrábajú v Taliansku - odtiaľ pochádzajú najznámejšie značky ako Lavazza, illy, Pellini alebo Kimbo

Práve v zmesiach si môžete vychutnať to najlepšie z oboch odrôd. Arabica prináša lahodnú chuť, výbornú arómu, Robusta zase príjemne jemnú horkosť, fantastickú penu, spolu s dostatočnou dávkou povzbudzujúceho kofeínu.

Spokojnosť zákazníkov
1000+
spokojných zákazníkov
Packeta
2000+ výdajných miest Packeta
Alebo kuriér DPD k vám domov
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 60 €
Doručenie objednávky do 24 hodín
Doručenie do 24 hodín
pre objednávky do 12.00 hod.