Kávové kapsule

7 položiek celkom
kapsule Dolce Gusto Crema
Novinka
€4,90
239
kapsule Dolce Gusto Napoli
Novinka
€4,90
236
Zlaté Zrnko Nespresso Aurélia 100 ks
Novinka
€29,90
736
Zlaté Zrnko Nespresso Aurélia 2
Novinka
€3,90
626
Zlaté Zrnko Nespresso Félix 2
Novinka
€3,90
629
Zlaté Zrnko Nespresso Viktória 2
Novinka
€3,90
632

Kapsule do kávovaru - rovnaká kvalita každý deň

Kávové kapsule sú čoraz viac obľúbené najmä pre jednuduchosť prípravy bez potreby mletia kávy alebo penenia mlieka. Neriešite množstvo kávy, tlak, teplotu. 

Jednoducho vybranú kapsulu vložíte do kávovaru, zapnete a o malú chvíľu je káva hotová. Káva sa navyše do vzduchotesných kapsúl plní hneď po upražení a namletí - a je preto dlho čerstvá.

Výhodou je široká ponuka nápojov, ktoré nekončia len pri káve, cappuccine alebo latté, výrobcovia dnes ponúkajú aj rôzne čokoládové nápoje, cold brew alebo tiež čaj.

Dôvodom, pre ktorý sa pre pitie kávy z kávových kapsúl rozhodne veľa ľudí je aj nízka obstarávacia cena kávovaru, najlacnejšie dnes kúpite okolo 30 eur. Aj ten najlacnejší kávovar urobí všetko za vás, nezostane okolo neho žiaden neporiadok.

Navyše, nič vás pri príprave neprekvapí - kapsulová káva chutí vždy rovnako, pretože je presne odvážená a hermeticky uzavretá.

Rôzne značky kapsúl, rôzne rozmery

Na čo si však treba dať pri výbere kapsúl pozor je značka kávovaru, ktorý vlastníte. Sú totiž použiteľné len v tom kávovare, pre ktorý sú určené. 

Znamená to, že napríklad Tchibo Caffisimo kapsule nevložíte do kávovaru Dolce Gusto a naopak. 

Výnimkou sú kapsule na kávu Starbucks. Tie si môžete zaobstarať v dvoch variantoch: buď na Nespresso, alebo na Dolce Gusto.