Aký je rozdiel medzi kávou Arabica a Robusta

Arabica alebo robusta - rozdiel spoznáte aj vy

Viete, ktoré sú u nás dva najrozšírenejšie druhy káv? Starý vtip hovorí, že neska a zalievaná. A ako je to naozaj? Zabudli už Slováci na „turka“ alebo instantné kávy 3v1? 

Najrozšírenejšie druhy kávy, ktoré pozná kávový svet, sú Arabica a Robusta. 

Líšia sa od seba nielen spôsobom pestovania, vzhľadom zŕn, obsahom kofeínu ale aj chuťou. 

Známejšia a rozšírenejšia z týchto dvoch druhov je káva Arabica. 

lavazza-qualita-oro-coffeeportKer kávy Arabica dosahuje výšku približne tri metre, najčastejšie rastie v nadmorských výškach od 600 metrov do 2000 metrov nad morom, niekedy aj viac. Je náročnejšia na pestovanie, prvýkrát zarodí až po šiestich rokoch.

Je chuťovo jemnejšia a navyše i drahšia. Z celosvetovej úrody je viac ako 70 percent práve z kávy Arabica. Za najväčším producentom Brazíliou nasledujú Vietnam, Kolumbia, Indonézia a Etiópia.

Vôňu a chuť Arabicy ovplyvňuje množstvo faktorov, miesto, kde sa vypestovala, jej spracovanie, a tiež teplota a dĺžka praženia.

Arabica z Brazílie má mierne sladkú až čokoládovú chuť, africká je zas ovocnejšia. 

Arabica obsahuje oveľa menšie percento kofeínu než robusta.

Zrno arabicy býva ploché, má podlhovastý tvar a v strede má krivú ryhu do písmena S. 

Robusta - lacnejšia ale silnejšia v kofeíne

Káva robusta sa pestuje v oblastiach strednej a západnej Afriky, v Ázii rastie na Srí Lanke, v Thajsku, Indonézii a na Filipínach. Jej pestovanie nie je náročné, a preto je lacnejšia ako Arabica. 

Darí sa jej už v nižších nadmorských výškach, a to 200-600 metrov nad morom, vďaka čomu zreje oveľa rýchlejšie. Vzrastom môže niekedy dosiahnuť až 13 metrov a na ideálne pestovanie si vyžaduje teplejšie a stabilnejšie podmienky s teplotou 24 až 29 °C.

Na rozdiel od arabiky, robusta je omnoho menej náročná na pestovanie, výborne odoláva rôznym chorobám a prvú úrodu má už po 2 - 3 rokoch.

Nájdeme ju vo väčšine kávových zmesí. Má vyšší obsah kofeínu, silnejšiu a výraznejšiu chuť a tmavšiu farbu. 

Chuťovo je robusta nezameniteľná svojou výraznou horkosťou, väčšinou u nej cítiť veľmi silné, zemité telo. 

Zrná robusty sú odolnejšie, znesú väčšie zmeny teplôt a používajú sa predovšetkým na výrobu instantnej kávy.

Niektoré kávové značky pripravujú preto aj rôzne namiešané zmesi, kde kombinujú rôznymi pomermi zrná arabiky a robusty a predávajú ich pod názvom blend. Zmesi potom tvoria vyváženejšiu, harmonickú a komplexnejšiu chuť. 

Zrnko robusty je menšie, vypuklejšieho a zaoblenejšieho tvaru s rovnou ryhou. 

coffee-6002188_640

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie