Lighthouse Coffee degustačný balíček

Kód: 827/200 827/500 827/100 Zvoľte variant
Akcia Novinka Tip
1 hodnotenie
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO €21,70 €42,70 €72,70 od €21,70 –8 % –6 % –4 % až –8 %
lighthouse coffee mix cuba colombia brazil 200g
€21,70 €42,70 €72,70 od €21,70 –8 % –6 % –4 % až –8 % €19,95 / ks €39,95 / ks €69,95 / ks od €19,95 / ks
Skladom (> 3 ks) Skladom (> 3 ks) Skladom (> 3 ks) Zvoľte variant
Hmotnosť v gramoch
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Ochutnajte, ktorá káva bude vaša najobľúbenejšia. Tri perly z Južnej Ameriky čerstvo upražené na Slovensku v jednom balíčku.

 

Zrnková káva Colombia Supremo Rio Magdalena patrí k najkvalitnejším kávam Južnej Ameriky. Dokonale vyvážená chuť čokolády, kakaa, lieskových orieškov, zrelých sliviek, hrozienok a sušených datlí. Jej špecifické veľké zrná ponúkame rovnomerne pražené - vyznačujú sa stredným až plným telom a veľmi jemnou aciditou.

 

Zrnková káva Brazil Natural Rubi Fazenda Caxambu. Ručne zbieraná výberová káva s tónmi sladkého jablka, škorice, lieskovcov a zamatového karamelu z brazílskej farmy Caxambu. Táto konkrétna šarža pozostáva zo 100% čerešní odrody Rubi, ktoré spracovali naturálnou, alebo suchou metódou.

 

Zrnková káva Cuba Serrano Lavado. To je výberová káva s bohatou a silnou chuťou kakaa, tabaku a s náznakmi lieskovcov v dlhej dochuti. Jej kvalitu ocenia tí, ktorí hľadajú silnú, výrazne horkú chuť s vôňou tabaku bez náznakov kyslosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Lighthouse Coffee Colombia Rio Magdalena zrnková káva 100% Arabica

Zrnková káva Colombia Supremo Rio Magdalena patrí k najkvalitnejším kávam Južnej Ameriky. Jej špecifické veľké zrná sa vyznačujú stredným až plným telom a veľmi jemnou aciditou.

 Dokonale vyvážená chuť čokolády, kakaa, lieskových orieškov, zrelých sliviek, hrozienok a sušených datlí. 

Káva, ktorá naozaj chutí a vonia tak dobre, ako vyzerá.

Zrnková káva Lighthouse Coffee Cuba Serrano Lavado

 

To je výberová káva s bohatou a silnou chuťou kakaa, tabaku a s náznakmi lieskovcov v dlhej dochuti. Jej kvalitu ocenia tí, ktorí hľadajú silnú, výrazne horkú chuť s vôňou tabaku bez náznakov kyslosti.

 

Kávu Cuba Serrano Lavado pestujú farmári v pohorí Sierra Maestra vo vulkanickej pôde. Zber prebieha ručne, plody hneď spracujú mokrou metódou a sušia na slnku. 100% Arabica čerstvo upražená na Slovensku!

Lighthouse Coffee Brazil Natural Rubi Fazenda Caxambu

 

Zrnková káva Brazil Natural Rubi Fazenda Caxambu: ručne zbieraná výberová káva s tónmi sladkého jablka, škorice, lieskovcov a zamatového karamelu.

 

Rodina Chaves de Brito pestuje kávu v brazílskom regióne Sul de Minas už viac ako storočie. Súčasná generácia – Denise, Letícia, Carmem Lucia, Paulo Fernando a Paulo Roberto – sú nadšení pre produkciu špičkovej kávy na ich rodinnej farme Fazenda Caxambu.

Brazílske Caxambu leží v nadmorskej výške 930 až 1150 metrov nad morom vo zvlnených kopcoch na juhu Minas Gerais, blízko mestečka Três Pontas. Tento mierny región má priemerné teploty medzi 21 °C a 23 °C, s priemernými ročnými zrážkami 1800 mm. To sú ideálne podmienky na pestovanie a výrobu kávy.

„Caxambú“ znamená „hudobná skrinka“ v zmesi afro-indického jazyka. Je to symbol, ktorý do farmárskych káv prináša nezvyčajnú muzikálnosť. Miestne legendy hovoria, že „Zem nás nesie a stráži naše kroky. Nebo kŕmi našu dušu a srdce, aby sme si užili jedinečné chvíle života.“ Carmen Lucia a jej rodina tiež zastávajú názor, že každé zrnko kávy si so sebou berie históriu miest a rúk, ktorými prešlo.

Caxambu sa rozprestiera na celkovej ploche 380 hektárov, z toho káva sa pestuje na 280 hektároch. Na plantážach rastú viaceré odrody, ktoré sú starostlivo ohraničené na samostatných parcelách: Yellow Bourbon, Yellow and Red Icatú, Rubí, Mundo Novo, Acaiá, Caturra, Yellow and Red Catuaí a Topázio.

Kávové čerešne tu zbierajú ručne, až keď sú úplne zrelé.

Táto konkrétna šarža pozostáva zo 100% čerešní odrody Rubi, ktoré spracovali naturálnou, alebo suchou metódou.

lighthouse coffee cuba colombia brazil 200g

Káva pražená na Slovensku!

 

Prečo je lepšie kúpiť si kávu upraženú na Slovensku?

 

Nestojí dlho v skladoch ani v regáloch a preto je jej chuť a aróma oveľa výraznejšia oproti klasickým kávam.

 

Pomalé a šetrné praženie v nej zachováva viac antioxidantov a zdraviu prospešných látok. Je ideálna do každého kávovaru, chutí aj zalievaná.

 

Vyskúšajte kvalitnú čerstvo praženú kávu za skvelú cenu

 

 


Kávu odrôd Colombia a Caturra pestujú vo vyššej nadmorskej výške pohoria Andy na vulkanickej pôde, ktorá káve dáva špecifickú chuť a arómu. Kávové čerešne sú ručne zbierané, spracované mokrým procesom a sušené na slnku.


Hory v Kolumbii sú pre svoje podmienky ideálnym miestom na pestovanie kávy, krajina je štvrtým najväčším producentom kávy na svete.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Lighthouse Coffee
Záruka: 1 rok
Káva: zrnková
Zloženie: 100% Arabica
Praženie: Espresso kávovar, alternatívne prípravy
Krajina pôvodu: Kolumbia, Brazília, Kuba
Krajina praženia: Slovensko
Príprava: Espresso kávovar, alternatívne prípravy

Praženie kávy Lighthouse Coffee Colombia Supremo Rio Magdalena