Puro Fairtrade Noble, zrnková káva, 250 g

Kód: 614
Novinka Tip
2 hodnotenia
Značka: Puro
€9,08 / ks €7,57 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Harmonická a vyvážená zmes jemnej a ušľachtilej kávy Arabica s nádychom kvetov, ktorá sa pestuje vo vysokej nadmorskej výške v Guatemale a Arabicy pestovanej v Peru s kávou Robusta najvyššej kvality. 

Výsledkom je ideálne vyrovnaná chuť, v šálke si vychutnáte štipku horkej čokolády.

Táto zmes je ideálna na každú príležitosť.

Detailné informácie

Cez 2000 výdajných miest
Cez 2000 výdajných miest
Packeta po celom Slovensku
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 60 €
Doručenie do 24 hodín
Doručenie do 24 hodín
pre objednávky do 12.00 hod.

Podrobný popis

Puro Fairtrade Noble, zrnková káva, 250 g

Pražená zrnková káva Puro Fairtrade Noble je vyvážená kávová zmes Arabiky (80%) z Guatemaly, Kolumbie, Peru a Hondurasu a Robusty (20%) z Ugandy. 

Puro Fairtrade Noble 01

Producenti kávy Puro Noble:

PERU
CEPROAP leží v regióne Pichanaki, kde kávu v nadmorskej výške 1650 metrov pestujú drobní producenti, ktorí ručne zbierajú semená v období od júna do októbra a následne ich umývajú, čistia a svoje zbery nakoniec sušia na slnku.

HONDURAS
COAGRICSALai COPROCAEL leží v regiónoch Copán a Ococtopeque, kávu tu vo nadmorskej výške 1200 – 1700 metrov pestujú drobní farmári, ktorí ju v období od decembra do februára ručne zbierajú, umývajú, čistia a sušia na slnku.

GUATEMALA
FEDECOCAQUA sa nachádza v regiónoch Huehuetenango, Cobán, Verapaces, Retalhuleu, San Marcos a Zacapa, kde drobní farmári pestujú kávu v nadmorskej výške 1900m, ručne zbierajú semená v období od januára do júna, ktoré ďalej umývajú, čistia a sušia na slnku.

KOLUMBIA
Plantáže ASPROUNION ležia v Nariño, kde kávu pestuje v nadmorskej výške 1300-1700m viac ako 270 drobných pestovateľov na farmách so súhrnnou rozlohou 700 ha. Od apríla do júna trvá obdobie hlavného -ručného zberu kávy a druhý – menší zber prebieha od októbra do januára. Tak ako v prípade ostatných podnikov, pestovatelia úrodu ručne umývajú, čistia aj sušia na slnku.

UGANDA
KCFCS (Kibinge Coffee Farmers Co-operative Society) je organizácia, ktorá združuje producentov kávy, sídli 150 km juhozápadne od hlavného mesta Ugandy- Kampale, v regióne Bukomansimbi, oblasť Kibinge. Výnimočná geografická poloha Kibinge, priamo pod rovníkom, umožňuje zbierať kávu dva krát do roka. Z tejto oblasti pochádza jedna z najlepších káv na svete – Robusta, ktorá má tvrdé zrná, čo umožňuje ich rovnomerné praženie. Výsledkom je jemná, ušľachtilá, mierne sladká a neutrálna chuť. Táto káva sa pestuje v nadmorskej výške 1250m a jej ručný zber prebieha od mája do septembra a následne od októbra do januára.

Dodatočné parametre

Kategória: Zrnková káva Puro
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 0.25 kg
Káva: zrnková
Zloženie: 80% arabica 20% robusta
Krajina pôvodu: Peru, Honduras, Guatemala , Kolumbia a Uganda
Krajina praženia: Belgicko
Príprava: Espresso kávovar, alternatívne prípravy
Položka bola vypredaná…