Lyra Naša dark - višňa, malina 80 g

Kód: 413
Novinka
Neohodnotené
Značka: Lyra
€5,78 / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Naša dark - višňa, malina

Horká čokoláda s posypom višňa a malina.

V Južnej Amerike vyrástla, na Slovensku dospela. Horká čokoláda je bohato sypaná sušeným ovocím ako ríbezľa, čučoriedka, brusnica, malina, višňa alebo jahoda a spája tak sladkú chuť s horkou a tú s jemne kyslastou.

Je vyrobená z kakaa Fino de Aroma od bôbu až k výslednej tabuľke čokolády rozdelenej na osem častí. Lebo také je naše Slovensko. Každý kraj chutí inak a pre každý máme jeden kúsok

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie Horká čokoláda- kakaová hmota (-obsah kakaovej sušiny min 53%), cukor kakaové maslo; emulgátor: sójový lecitín; aróma: prírodná vanilka. Posyp (3,5%) - lyofilizovaná čučoriedka a ríbezľa. Môže obsahovať mlieko a orechy.

Hmotnosť: 80 gramov

ALERGÉNY: SÓJA

lyra nasa visna malina 011

Čokoláda Lyra

Ochutnajte tú najlepšiu - svetovými odborníkmi oceňovanú - slovenskú čokoládu značky Lyra.  

Ručne vyrábaná čokoláda z Nitry sa už niekoľko rokov právom patrí medzi najlepšie čokolády na svete - prvé ocenenie Zlatú hviezdu Great taste award - získala na prestížnej súťaži GREAT TASTE AWARDS ešte v roku 2015 v anglickom Londýne. 

Čo je tajomstvom jej úspechu? Základnou zložkou pri výrobe čokolády sú kvalitné kakaové bôby. Vo firme Lyra používajú pri varení čokolády špeciálne kakaové bôby Fino de Aroma, ktoré sú tým najlepším, čo sa na svetových plantážach nachádza.

Predstavujú iba päť percent svetovej produkcie, aj preto, že táto odroda vyžaduje manuálny prístup malých pestovateľov. 

Fino de Aroma

Kakaové bôby Fino de Aroma, ktoré používaju v Lyre sú svetlé a majú plnú, intenzívnu chuť s tónmi kvetov a ovocia. Sú mimoriadne krémové, jemné a popretkávané spleťou chuťových odtienkov práve tak, ako dobré víno.

"Stojíme pri nich už od plantáže, od samotných stromov na ktorých rastú. Preto môžeme smelo povedať, že vyrábame čokoládu v štýle – zo stromu až po hotovú tabuľku," hovorí spolumajiteľ firmy a prvý slovenský čokolatiér Karol Stýblo. 

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravá čokoláda Lyra
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 0.08 kg
Hmotnosť: 80g
Položka bola vypredaná…