Čerstvá káva z pražiarní

27 položiek celkom
lighthouse 0007 copy
€7,90
834
brazil santos kavart
Novinka
€6,50
704
cuba serano kavart
Novinka
€8
698
cierne zlato kavart
Novinka
€7
707
indonesia kavart
Novinka
€7
695
kenya kavart
Novinka
€9
701
lakava brazil cerrado coffeeport
Novinka
€6,50
60
lakava maillard coffeeport
Novinka
€7,50
45
lighthouse 0006 copy
Novinka Tip
€7,90
833
Hore
Ďalšie produkty

Slovensko na svetovej mape kávy nepatrí medzi známe destinácie. Situácia sa však pomaly mení - v posledných rokoch u nás vzniklo viacero pražiarní kávy, ktoré dokážu pripraviť fantastické chuťové zážitky pre všetkých kávových gurmánov. 

Za skvelou kávou už netreba cestovať do sveta.

Pražiareň Zlaté Zrnko

Jednou z najoceňovanejších pražiarní na Slovensku je Zlaté Zrnko.

Zlaté Zrnko poctivo vyberá tie najlepšie kávové odrody z celého kávového sveta. V pražiarni Zlaté Zrnko pražia kávy s jediným pôvodom od farmárov ako aj kávové zmesi namiešané podľa chutí zákazníkov. 

Kávové zmesi miešajú zo šiestich alebo až deviatich druhov káv tak, aby sa v každom období roku dosiahla rovnaká chuť. Na viaceré zmesi majú v pražiarni Zlaté Zrnko exkluzivitu. Najlepšia výberová zrnková káva z pražiarní na Slovensku.

Sme hrdí, že kávu zo Zlatého Zrnka si môžete vyzdvihnúť aj u nás v Coffeeporte v Trenčíne - ich úžasnú kávu máme skladom.

Pražiareň Goriffee

Pražiareň výberovej kávy Goriffee sídli v Bratislave. Pracuje s farmármi z celého sveta od Brazílie až po Indonéziu. Cieľom je ponúknuť zákazníkom najvyššiu kvalitu a unikátnu chuť kávy. 

Snažia sa pritom podporiť myšlienky excelentnej kvality, sledovateľnosti pôvodu a udržateľnosti. V Goriffee sa riadia heslom “z farmy do šálky”,  nevnímajú kávu iba ako nápoj.

"Je to kultúrny fenomén s potenciálom významnej spoločenskej zmeny. Káva hýbe svetom. Mení kultúru, spoločnosť. “Na káve” začínajú priateľstvá, lásky alebo aj projekty a spolupráce. Je to unikátna prírodná surovina. Vďaka jej produkovaniu a spracovávaniu sme schopní kultivovať životy jednotlivcov, ekonomiku ako aj pomáhať udržateľnosti prírody."